Modlitwa w Gdyni przed ołtarzem z ŚDM 2016

Ten wpis – a właściwie informacja – siłą rzeczy zaadresowana jest głównie do osób z okolicy szeroko pojętego Trójmiasta 🙂

Pewnie większość czy to katolików (z przyczyn oczywistych), czy to po prostu Polaków (choćby z czystej ciekawości) w ostatnich dniach lipca br. obserwowało Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, którym przewodniczył papież Franciszek. M.in. przedostatniego dnia, w sobotę 30 lipca 2016 r., miało miejsce czuwanie modlitewne w podkrakowskich Brzegach.

01

Wszyscy uczestnicy tamtego wydarzenia trwali na modlitwie przed pięknym ołtarzem-tryptykiem „Światło Pojednania i Pokoju”, wykonanym przez trójmiejskiego artystę Mariusza Drapikowskiego w ramach projektu „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” z przeznaczeniem dla Międzynarodowego Centrum Modlitwy o Pokój przy Sanktuarium Matki Słowa w Kibeho w Rwandzie, który to ołtarz obecnie pielgrzymuje po Polsce i świecie.

05

Ad rem, jak mówi klasyk – otóż ołtarz ten „stacjonuje” od Mikołajek, czyli 06 grudnia 2016 r., przez równy tydzień, do 13 grudnia 2016 r. w gdyńskiej parafii Niepokalanego Serca Maryi na Karwinach czyli mojej parafii 🙂

Zachęcam wszystkich z okolicy – i każdego z osobna – do odwiedzenia kościoła i modlitwy do Pana ukrytego w Najświętszym Sakramencie, wystawionym w tym wyjątkowym tryptyku, który ma być symbolem i jednoczyć ludzi w modlitwie o pokój na świecie. Ten pokój, którego tak bardzo – na swój sposób także w Polsce, choć inaczej niż na Bliskim Wschodzie czy Ukrainie – brakuje.

Wszystkie informacje – gdzie, co i jak – są w linkach poniżej.

Podawajcie dalej 😀

03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *