blogi o wierze

Pewnie trochę ich jest – takich miejsc, które dla mnie są odkrywaniem Boga w sposób bardzo szczególny, jako osobistym dzieleniem się wiarą przy przy słowa pisanego (choć coraz częściej też vlogi) przez innych ludzi, więc bardzo często zwracają uwagę na sprawy i kwestie, których ja nie zauważam. Czytanie różnych tekstów, czasami króciutkich, potrafi zachwycić.

Niektóre śledzę od naprawdę wielu lat (dekady czy dłużej?), na inne trafiłem całkiem niedawno. Po przeniesieniu bloga tutaj na początku 2016 r. wreszcie zmusiłem się do porządkowania linków, które miałem na blogu dotychczasowym.

Generalnie – jak tytuł strony – blogi o tematyce nawiązującej do wiary. Choć nie tylko.

Autorzy – tak różni, jak się da. Pewnie sporo duchownych (księży, zakonników), siostry, ale i – co cieszy – coraz więcej świeckich. W tym także osoby medialnie znane, i to nie tylko z bycia osobami wierzącymi. Niektórzy pod nazwiskiem, inni (jak ja) anonimowo.

Będę się starał dodawać kolejne, znajdując ciekawe nowe miejsca, natomiast z uwagi na brak czasu raczej nie zanosi się na zbyt częste porządkowanie jako usuwanie blogów zlikwidowanych; może się więc zdarzyć, że jakiś link prowadzi do nikąd :)

Małpka w tytule oznacza, że dany blog zamieszkał sobie na jakimś szerzej znanym serwisie, który wskazuję 😀

Lista jest subiektywna, więc pozwolę sobie takim wesołym uśmiechem 😀 wskazać na moje ulubione z poniższego zestawienia.